Excessive Road Signs

13 May 2014 07:53

An example of just too much signs:

IMG_20140513_092354.jpg

Three of them (speed limit, children warning and no parking sign) could be replaced by just one (residential zone).

And BTW, this street is only about 300 meters long…

Comments: 0

Do Poznańskiego Zarządu Dróg Miejskich

29 Apr 2014 17:12

Dzień dobry,

chciałbym zgłosić zastrzeżenie dotyczące oznakowania skrzyżowania ul. Palacza z ul. Arciszewskiego.

Jadąc ul. Palacza od północnego zachodu i chcąc skręcić w prawo w ul. Arciszewskiego napotykamy na sygnalizację świetlną ze światłami kierunkowymi. Mając światło zielone kierunkowe spodziewamy się bezkolizyjnego przejazdu, natomiast równocześnie światło zielone mają pojazdy jadące ul. Palacza z południowego-wschodu (również Ci skręcający w lewo w tę samą stronę co my).

Oznakowanie poziome jest również niejasne. Mamy niby to kawałek pasa umożliwiającego włączenie się do ruchu (zmieniając pas musielibyśmy jednak ustąpić tym skręcającym w lewo, pomimo, że mieliśmy mieć bezkolizyjny przejazd). Pas ten jednak jest tak wąski i krótki, że w praktyce nie posiada żadnej funkcji.

Proszę o wyjaśnienie kto w wymienionej sytuacji ma pierwszeństwo oraz o ujednolicenie znaków, tak, aby usunąć niejednoznaczność.

Dziękuję,

Piotr Gabryjeluk

Comments: 1

Cups And Easy Printer Sharing

22 Apr 2014 20:53

Today I decided I want to share an USB printer via CUPS. This has always been fun and easy thing to do.

After spending some time figuring out why this doesn't work out of the box, I learned most of the tutorials are not right about one thing. They claim to share the network in the same (sub)network you don't need any special configuration on the client. That's wrong. You need to install cups-browsed package on the client:

sudo apt-get install cups-browsed

Then you just wait 30 seconds and you're remote printers should appear in http://localhost:631/printers

If you want to print from a different network (or your stupid router doesn't bridge Wifi and Ethernet networks) you may need to add a line like that:

BrowsePoll server-name

to the /etc/cups/cups-browsed.conf file.

An update: actually BrowsePoll server-name doesn't seem to work. I needed to replace the server name with the server IP address.

Comments: 0

Flash I Silverlight

16 Mar 2014 20:18

Z Flashem do niedawna było całkiem nieźle. Wsparcie dla Linuksa było. Paczki w apcie były. W miarę działało. Silverlight był gorszy. Niby był moonlight, ale nigdy nie działał akurat z tymi stronami co się chciało.

Teraz Flash na Linuksa dostępny jest tylko w wersji 11. Jak chcesz wersję 12, to musisz mieć Chrome'a. Można jakimś hakiem wyciągnąć z Chrome'a samą wtyczkę i wrzucić do Chromium, ale to już trochę bez sensu.

Natomiast o Moonlighcie to już chyba wszyscy zapomnieli. Przekierowanie ze strony Microsoftu (gdzie kierują strony "brak wtyczki) prowadzi do 404-ki, w apcie susza, w sumie nie wiadomo co robić.

Ale dzisiaj odkryłem rozwiązanie obu problemów. Nazywa się ono pipelight. Jest to sprytna biblioteka instalująca Windowsowe wtyczki do przeglądarek jako wtyczki do przeglądarek na Linuksie, np. Firefoksa. Korzysta to z wine'a i sprawdziłem, że działa. Zarówno Silverlight jak i Flash 12 odtąd działa elegancko. Przynajmniej do oglądania filmów i transmisji na żywo. Obsługa kamerki w tej "wersji" Flasha nie działa.

Comments: 0

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License